информации за игра: Растенија наспроти зомби онлајн

Plants vs Zombies Online Опис:

Растенија наспроти Zombies: Спремете се за почвата вашиот растенија во сите нови акција-стратешка игра! А толпата на забавно-љубовен зомби ќе го нападне вашиот дом, а единствената одбрана е арсенал на 49 зомби-барам растенија. Користете peashooters, ѕид-ореви, цреша бомба
контрола: Користете го глувчето за да се игра Растенија наспроти Zombies. Сподели Растенија наспроти Zombies Игра на Facebook.

(4 votes, average 4.00 out of 5)Слични игри

 • Teddy Bear Zombies Grenades
  Плишани мечиња зомби гранати
 • Teddy Bear Zombies Defense
  Мечето зомби одбраната
 • City Heroes
  градски херои
 • Viking Wafare
  викинг војна
 • Boom Boom Zombie
  бум бум зомби
 • Kingdom Defense
  царство одбрана
 • Tower Defense
  туѓо кула за одбрана
 • Tower Defense Car Parking game
  кула за одбрана паркинг игра
 • Zombie Demolisher 4
  зомби уништувач 4
 • Idol Defense
  идол одбрана
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Phineas & Ferb Backyard Defense
  Финес и Ferb двор одбрана
 • Lucky Tower 2
  среќа кула 2
 • Clash of the Legends
  судир на легендите
 • Guardians of the Galaxy Defend The Galaxy Marvel's Guardians of the Galaxy
  Чувари на Галакси бранат галаксијата
 • Desktop Tower Defense
  десктоп кула за одбрана
 • Zombies Eat My Stocking
  зомби јадат моите чорапи
 • Portal Defenders game
  портал бранители игра
 • Diego Zombie Racing
  Диего зомби трки
 • Doraemon Rescue Friends
  Doraemon спасување на своите пријатели
 • Zombo Buster Rising
  zombo другар зголемувањето на
 • Simpson School Defense
  Симпсон Училиште одбрана
 • Dragon Ball Z Defense
  Dragon Ball Z одбрана
 • Dragon Ball Z : Crazy Zombie v3.0
  Dragon Ball Z: Луди зомби v3.0
 • Tank Rage in Zombie City
  бес тенк зомби во градот
 • Still Alive Game
  уште жив игра
 • World Cup Zombies 2014
  Светското првенство 2014 зомби
 • Obama White House Defense
  Обама во Белата куќа за одбрана
 • Plants vs Zombies Beauty Girl
  Растенија наспроти зомби убавина девојка
 • Zombinsanity
  zombinsanity
 • Plants vs Zombies Christmas
  Растенија наспроти зомби Божиќ
 • The Empire Defender
  бранител на империјата

други игри

 • Wormax.io Game
  wormax.io игра
 • CNOS Game - Eager Egg Hunt
  cnos ние голи мечки: желни јајце лов
 • Block Party 3
  блок партијата 3
 • Legends of the Hidden TempleUnlock the Past
  легенди на скриените templeunlock минатото
 • Nickelodeon Not So Ultimate Boss Battles
  Никелодеон не толку крајна шеф битки
 • Plants vs Zombies Online
  Растенија наспроти зомби онлајн
 • Lego Tree Challenge Game
  Лего дрво предизвик игра
 • Causality 2
  каузалноста 2
 • Clash of the Legends
  судир на легендите
 • Spider-Man: Laboratory Lockdown
  Spider-Man: лабораторија заклучување
 • Ben 10 Omniverse Code Red
  бен 10 Omniverse код црвено
 • League of Legends Cho'Gath Eats the World
  Лигата на легенди cho'gath јаде светот
 • Monster Squad Advanced
  чудовиште тимот напредни
 • Hulk Out Of Defense
  Hulk од одбраната
 • Teen Titans Most Wanted
  Teen Titans најбараните
 • Control Craft 3 - The Last Battle
  контрола занает 3 - последна битка
 • Plants vs Zombies Beauty Girl
  Растенија наспроти зомби убавина девојка
 • Penguins Of Madagascar: Skipper Skidoo
  пингвините на Мадагаскар: капитенот skidoo