информации за игра: Idol Defense

Idol Defense Опис: Идол одбрана. Бога заштити својот идол што го воскресна од луѓето кои сакаат да го урнат. Бог го создал идол па луѓето можат да му се поклони, но постои недоразбирање. Користете моќни магичен магии да го уништи секој кој сака да им наштети на Id
контрола: Idol Defense.
Help God protect his Idol that he resurrected from humans who want to tear it down. God had created an Idol so people can worship him, but there is a misunderstanding.
Use powerful magical spells to destroy whoever want to harm the Idol.
Upgrade your skills and unlock new weapons.
As Always, Good Luck and Have Fun. Idol Defense

(Не оценки Сепак)Слични игри

 • Teddy Bear Zombies Defense
  Мечето зомби одбраната
 • City Heroes
  градски херои
 • Viking Wafare
  викинг војна
 • Kingdom Defense
  царство одбрана
 • Tower Defense
  туѓо кула за одбрана
 • Tower Defense Car Parking game
  кула за одбрана паркинг игра
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Phineas & Ferb Backyard Defense
  Финес и Ferb двор одбрана
 • Lucky Tower 2
  среќа кула 2
 • Plants vs Zombies Online
  Растенија наспроти зомби онлајн
 • Guardians of the Galaxy Defend The Galaxy Marvel's Guardians of the Galaxy
  Чувари на Галакси бранат галаксијата
 • Desktop Tower Defense
  десктоп кула за одбрана
 • Portal Defenders game
  портал бранители игра
 • Zombo Buster Rising
  zombo другар зголемувањето на
 • Simpson School Defense
  Симпсон Училиште одбрана
 • Dragon Ball Z Defense
  Dragon Ball Z одбрана
 • Obama White House Defense
  Обама во Белата куќа за одбрана
 • The Empire Defender
  бранител на империјата
 • Batman Defend Gotham
  Бетмен бранат Готам
 • Defend Your Cabin
  брани својата кабина
 • Robot War : The Game
  Роботот војна: игра
 • Mars War TD
  Марс војна ТД
 • Hulk - Avengers Defence
  Hulk - Одмаздници одбрана
 • Power Rangers Samurai Defense
  моќ Ренџерс самурај одбрана
 • Astrobot
  Astrobot
 • Mass Mayhem - Zombie Apocalypse
  маса осакатување - зомби апокалипса
 • Iron Man Defend Earth
  Iron Man бранат Земјата
 • Oggy and Cockroaches Lunch Defense
  Oggy и лебарки Ручек одбрана
 • Zombie Death Survival
  зомби опстанок смрт
 • Zombies Defense
  зомби одбрана
 • Surplus Soldiers
  вишок војници
 • Zombie Defense
  Зомби одбрана

други игри

 • Teddy Bear Zombies Defense
  Мечето зомби одбраната
 • City Heroes
  градски херои
 • Viking Wafare
  викинг војна
 • Kingdom Defense
  царство одбрана
 • Idol Defense
  идол одбрана
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Phineas & Ferb Backyard Defense
  Финес и Ferb двор одбрана
 • Lucky Tower 2
  среќа кула 2
 • The Avengers vs. Gamma Monsters The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
  The Avengers наспроти гама чудовишта Одмаздници: најмоќните херои Земјата
 • Guardians of the Galaxy Defend The Galaxy Marvel's Guardians of the Galaxy
  Чувари на Галакси бранат галаксијата
 • Mixels Fang Gang
  mixels Фанг банда
 • Legends of Chima: Chima Defense
  легенди на Chima: Chima за одбрана
 • Batman Defend Gotham
  Бетмен бранат Готам
 • Spongebob Save The Ocean
  Детски спаси океанот
 • Defend Your Cabin
  брани својата кабина
 • Adventure Time : Sound Castle
  Време авантура: звук замокот
 • Golden Ninja
  Златната нинџа
 • Bart Simpsons Defense
  Барт Симпсон одбрана