информации за игра: Defend Your Cabin

Defend Your Cabin Опис: Реката е загадена, животните нема mad.Some зомби носи работат кон вашиот кабина. Оди си! Не се блиску до мојата куќа! Трансферот на вашиот оружје, да застане на зомби мечки во близина на вашата кабина! Не заборавајте го надградите вашиот оружје!
контрола: Player 1 move: WASD,Shoot: J,Mine: K,Grenade: L
Player 2 move: Arrow keys,Shoot: 0,Mine: 1,Grenade: 2

(Не оценки Сепак)Слични игри

 • Teddy Bear Zombies Defense
  Мечето зомби одбраната
 • City Heroes
  градски херои
 • Viking Wafare
  викинг војна
 • Kingdom Defense
  царство одбрана
 • Tower Defense
  туѓо кула за одбрана
 • Tower Defense Car Parking game
  кула за одбрана паркинг игра
 • Idol Defense
  идол одбрана
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Phineas & Ferb Backyard Defense
  Финес и Ferb двор одбрана
 • Lucky Tower 2
  среќа кула 2
 • Plants vs Zombies Online
  Растенија наспроти зомби онлајн
 • Clash of the Legends
  судир на легендите
 • Guardians of the Galaxy Defend The Galaxy Marvel's Guardians of the Galaxy
  Чувари на Галакси бранат галаксијата
 • Desktop Tower Defense
  десктоп кула за одбрана
 • Portal Defenders game
  портал бранители игра
 • Simpson School Defense
  Симпсон Училиште одбрана
 • Zombo Buster Rising
  zombo другар зголемувањето на
 • Dragon Ball Z Defense
  Dragon Ball Z одбрана
 • Obama White House Defense
  Обама во Белата куќа за одбрана
 • The Empire Defender
  бранител на империјата
 • Batman Defend Gotham
  Бетмен бранат Готам
 • Robot War : The Game
  Роботот војна: игра
 • Mars War TD
  Марс војна ТД
 • Hulk - Avengers Defence
  Hulk - Одмаздници одбрана
 • Power Rangers Samurai Defense
  моќ Ренџерс самурај одбрана
 • Astrobot
  Astrobot
 • Mass Mayhem - Zombie Apocalypse
  маса осакатување - зомби апокалипса
 • Iron Man Defend Earth
  Iron Man бранат Земјата
 • Oggy and Cockroaches Lunch Defense
  Oggy и лебарки Ручек одбрана
 • Zombie Death Survival
  зомби опстанок смрт
 • Zombies Defense
  зомби одбрана
 • Surplus Soldiers
  вишок војници

други игри

 • Teddy Bear Zombies Defense
  Мечето зомби одбраната
 • City Heroes
  градски херои
 • Viking Wafare
  викинг војна
 • Kingdom Defense
  царство одбрана
 • Idol Defense
  идол одбрана
 • Disney Hero Sticker Defender
  Дизни херој налепница бранител
 • Phineas & Ferb Backyard Defense
  Финес и Ferb двор одбрана
 • Lucky Tower 2
  среќа кула 2
 • The Avengers vs. Gamma Monsters The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
  The Avengers наспроти гама чудовишта Одмаздници: најмоќните херои Земјата
 • Guardians of the Galaxy Defend The Galaxy Marvel's Guardians of the Galaxy
  Чувари на Галакси бранат галаксијата
 • Mixels Fang Gang
  mixels Фанг банда
 • Legends of Chima: Chima Defense
  легенди на Chima: Chima за одбрана
 • Batman Defend Gotham
  Бетмен бранат Готам
 • Spongebob Save The Ocean
  Детски спаси океанот
 • Defend Your Cabin
  брани својата кабина
 • Adventure Time : Sound Castle
  Време авантура: звук замокот
 • Golden Ninja
  Златната нинџа
 • Bart Simpsons Defense
  Барт Симпсон одбрана